Prof. Dr. Emrullah Taşındı

21 mart 1957'de Ankara’da doğdum. İlk-orta-lise eğitimini TED Ankara Kolejinde tamamlayarak, 1974 yılında mezun oldum. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimime başladım ve 1980 yılında tıp doktoru olarak mezun oldum. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalında göz hastalıkları ihtisasına başladım ve 1984 yılında göz hastalıkları uzmanı oldum. İstanbul Gümüşsuyu Asker Hastanesinde göz hastalıkları uzmanı olarak aynı yıl askerlik görevime başladım.

1985 yılında GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yardımcı doçent olarak görev yapmaya başladım. 1995 yılında doçent ünvanını aldım.

1987 yılında kurduğum Veni Vidi isimli muayenehanemi, 1992 yılında göz polikliniğine, 2003 yılında teşhis ve tedavi kliniğine çevirdim ve 2009 yılına kadar Başhekim olarak görev yaptım.

Haziran 2009’dan itibaren kendi adımla açtığım klinikte hasta kabul etmekteyim. Göz hastalıkları kariyerimde özellikle glokom, katarakt, şaşılık, kontakt lens ağırlıklı çalıştım. Excimer lazer tedavisini 1992 yılında Türkiye'de ilk uygulayan bendim. Yurtdışında ve Türkiyede sürekli olarak gelişen göz hastalıkları tedavisi konusunda konferanslar vermekteyim.

2016 yılında profesör oldum, kendi kliniğimde çalışmaya devam etmekteyim. Aynı zamanda Okan Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktayım.